Educatori

Alexandra

Salutare! Eu sunt Alexandra și am ocazia să lucrez zilnic cu copii minunați, veseli și isteți așa ca tine. Mai am și eu un băiat al meu căruia îi sunt mamă. El este la școală, e un pic mai mare decât tine. Hei! Cred că și tu te pregătești să mergi la școală în curând. Așa este? Ei bine, eu te pot ajuta! Mie îmi place să citesc, știu să calculez, îmi place să desenez, să învăț jocuri noi, și chiar dacă se întâmplă uneori să mai pierd, îmi place să exersez până când știu și să câștig. Îmi mai place să observ lumea din jurul meu și să văd lucruri interesante. Si îmi place dansul, muzica, ritmul, să sar, și sunt foarte bună și pricepută la emoții. Din toate aceste lucruri am pregătit activități interesante și sunt gata să le facem împreună. Te simți pregătit? Haide!

Amalia

Bună ziua, dragi părinți, și vă salut cu mult drag scumpi copii! Numele meu este Amalia și îmi place foarte mult să călătoresc, să mă plimb de dimineață și până seara, iar pictatul și coloratul mă relaxează nespus de mult. Iubesc copiii de nu mai pot! De aceea sunt și educatoare. Îmi place să mă distrez cu gașca mea de năzdrăvani, să descoperim în fiecare zi lucruri noi și noi. Și, desigur, să răspund la ”de ce”-urile lor interminabile. Și, hei! am o veste bună pentru tine: de astăzi am oportunitatea să te cunosc și pe tine. Chiar dacă prin intermediul micilor ecrane, vei vedea că ne vom distra și vom face împreună o mulțime de activități interactive și distractive. Încântată de cunoștință!